SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI REFİK ERYILMAZ, DEPREM SONRASI İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Hatay'da yaşanan depremlerin ardından gerçekleştirilen çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Deprem Sonrası İhtiyaçları Karşılamak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Hatay'da meydana gelen depremin ardından Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, deprem sonrası yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren sahadaki ekiplerle birlikte sürekli olarak çalışmaları takip ettiğini belirten Eryılmaz, yaraların hızlı bir şekilde sarılması için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Eryılmaz'ın açıklamalarına göre, şu ana kadar gerçekleştirilen önemli çalışmalar şunlardır:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlar için barınma ve temel ihtiyaçlar temin edildi.
Gıda, su ve temel malzemeler ihtiyaç duyulan bölgelere ulaştırıldı.
Psikososyal destek ekipleri, depremin etkilerini hafifletmek için aktif hale getirildi.
Tarım sektörüne destek vermek ve çiftçilerin sorunlarını çözmek amacıyla Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu. Ayrıca, endüstriyel su arıtma cihazları ile temiz su teminini artırıldı ve belediye binası inşa edilerek halka daha iyi hizmet sunulması sağlandı.”
Eryılmaz, sürecin hala devam ettiğini ve depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Ayrıca, vatandaşların taleplerine açık olduklarını ve bu süreçte vatandaşların ihtiyaçlarını öncelikli olarak ele aldıklarını belirtti.

HATAY (UHA) - NURİ NUR

BELEDİYELER

EKONOMİ